Update 2010
Pátek, 21 květen 2010

Je  na čase opět oživit stránku. Závody a soustředění už nějakou dobu probíhají, tak ať je vidět, že pořád trénuji.

A
jak to tedy vypadá? 

Když shrnu letošní přípravu, tak vše probíhá hladce.Letos se mi vyhnula zranění i nemoci a mohla jsem trénovat bez výrazných výpadků. Soussumava.jpgtředění s reprezentací jsem využila zatím všechny. V lednu to byl týdenní objemový kemp na Šumavě, kde se mi povedlo odtrénovat za 9 dni 32 hodin – většina z toho byla na lyžích a zbytek rychlejší běhy.


V únoru jsem vyrazila s reprezentací na mapové soustředění do Slovinska – jen na 5 dní, ale na oživení mapové techniky po zimní pauze to stačilo.


Březnové soustředění proběhlo ve Francii, dohromady se švédskou reprezentací. Ve Francii se mi moc nedařilo – terény byly těžké, běhalo se na mapách ze závěrečné série SP 2006. Pro mě je to nepříjemný orienťák , protože je tam spousta detailů a mám problém vybrat si jen to podstatné a hlavně ten objekt potom vidět. Ale víno mají ve Francii úžasné Wink

 


Zatím poslední soustředění s repre bylo v dubnu v Norsku. Původně mělo být v Trondheimu, ale kvůli spoustě sněhu se přesunulo do Haldenu. Ale ani v Haldenu se nám sníh úplně nevyhnul – naštěstí napadl jen na jeden den. Pro trénink orienťáku na severu to bylo určitě prospěšné, jen je škoda, že nevyšel Trondheim, tam je to přeci jen trochu jiné, než okolo Haldenu. Kvůli nacpanému kalendáři závody se do Trondheimu podívám před MS už jen jednou v červenci – snad to bude stačit Smile

 

halden_1.jpghalden_2.jpg

Co se všechno může stát během jednoho dne.halden_3.jpg

 

 


Z individuálních soustředění jsem byla v polovině března na Zvůli, bylo tam docela hodně sněhu, tak jsme chodili spíše hromadné starty a stíhačky, aby to nebyla stopovaná.
zvule_2.jpgzvule_3.jpg

 

 


V dubnu jsem měla v plánu strávit týden v Goteborgu, bohužel Eyjafjallajökull se to nezdálo jako dobrý nápad a byla jsem ráda, když se mi nakonec podařilo odletět do Švédska alespoň týden před Tiomilou.Ze závodů jsem zatím běžela Tiomilu. S výkonem jsem spokojená. Běžela jsem 4.úsek, nechtělo se mi běžet poslední, který byl výrazně delší, než ty předchozí. Nominace do prvního týmu Domnarvet u nás vyřešila Eva J., kterou začal bolet sval a rozhodla se neběžet a pořádně si odpočinout. Tím nás zbylých 5 běželo v prvním týmu a další rozhodování bude až před Jukolou, které 4 vybrat z 6 trénovaných běžkyň, co jsou v české nebo švédské reprezentaci.A na závěr se musím vrátit k anketám o úspěšných sportovcích. Děkuji za hlasy do ankety o Orienťáka roku a taky za hlasy pro Nejúspěšnějšího sportovce Královéhradeckého kraje. Měla jsem velkou radost, že i takový sport jako je orientační běh může tuto anketu vyhrát. Zvítězila jsem nejen mezi dospělými sportovci, ale i jako sportovec s nejvíce hlasy od čtenářů Deníku. Takže díky!