MČR ve sprintu a 2x Držková
Pátek, 21 květen 2010

O minulém víkendu jsem běžela letos první větší závody – Mistrovství ČR ve sprintu a Žebříček A middle a long.

V autě z Prahy neměl nikdo místo, tak jsem si vyzkoušela zdlouhavou cestu do Zlína vlakem a musím obdivovat Binga, který tuhle štreku jezdí hodně často. Ve vlaku z Otrokovic do Zlína se nás sešla skupinka orienťáků a začalo se řešit, jak půjdeme na shromaždiště, když cesta z nádraží ve Zlíně vede přes zakázaný prostor. Myslela jsem si, že to nebude problém, když karanténa začíná až za hodinu, ale radši jsem zavolala řediteli závodu. Ten pro nás poslal doprovod, aby nás provedl místem, kde uvidíme co nejméně.
A závod? Paráda, sprint se mi moc líbil. V mapě bylo hodně detailů a nebylo na první kouknutí dobře vidět kudy se dá běžet. Proplétat se mezi budovami celého průmyslového areálu Svit stálo za to, v jednu chvíli jsem se musela vyhýbat couvajícímu kamionu. Běželo se mi dobře, měla jsem trochu strach, jak se na mně podepsala 2 denní viróza. Ještě se chystám zhlédnout televizní přenos celého závodu, hodně lidí ho už chválilo.

Mapa s mými postupy.

 

 

V sobotu jsem si objednala 2x Držkovou a bus nás tam odvezl. Po 40-ti minutách ostřejší chůze jsme už se ségrou jako první ušlapávaly trávu na shromaždišti, která se nemůže sekat, protože nemá dostatečnou délku.
Moc se mi nezdály parametry klasiky – DE to měla skoro o polovinu kratší a nižší převýšení než borci. Že to bude krátké se nakonec i potvrdilo, šla jsem nejrychlejší čas za 57 minut. To je škoda, protože jinak bylo v lese hezky a budu to muset někdy dotrénovat.

V neděli si poručila 2x Držkovou Raduš. To už vyšla předpověď a pršelo. Spíš mrholilo, ale oddíl Kotlářky nás přijal ve stanu bez řečí. Middle byla i ve skalách, spíš skalkách, jen už se to v podmáčených svazích hodně smekalo. Začátek závodu jsem šla dobře, pak jsem zkazila asi jedinou těžší kontrolu – úplně zbytečně a pak už se mi nedařilo jít plynule.

Mapa long


Mapa middle

Tenhle víkend jedu na sprint a dvoje štafety do Brna.