Víkendové štafety a sprintík
Pátek, 28 květen 2010

O víkendu bylo potřeba podpořit můj klub SJC Jičín ve štafetách. Poslední dva roky běhám štafety za Jičín většinou poprvé až na mistrovství, tak jsem uznala názory pana Havlíka, že je potřeba za oddíl bojovat i v průběhu roku.

Když už jsem do Brna jela, tak jsem si zaběhla i dopolední sprint. Ten se mi líbil hodně, bylo tam od všeho trochu; chvíli orienťák mezi domy, část v rýhách v lese a nechyběly ani dlouhé postupy. Na trati jsem udělala pár zaváhání, ale Šárka běžela výborně a porazila mě. Během krátké pauzy před odpoledními štafetami jsme se stihla akorát ubytovat.


Mapa sprintu

Štafetu nám rozběhla slušně Martinka, Raduš na druhém úseku neměla úplně svůj den a nepovedlo se jí moc stáhnout na vedoucí štafetu. Vybíhala jsem se ztrátou 3 minut na 4.místě. To vypadalo hodně beznadějně. Ale běželo se mi dobře, kontroly skákaly do cesty, jak to někdy vychází. Přesto mě překvapilo, když jsem na 9. kontrole doběhla holky vedoucích štafet. Třináctou a čtrnáctou kontrolu jsem měla jinou farstu a podařilo se mi holkám cuknout. Pak už jsem jen držela náskok a obzvlášť na kontroly po diváckém průběhu jsem si dávala pozor, abych šla přesně na směr a neztratila tak vedení. V cíli jsem měla velkou radost, úplně jsem zapomněla, jak je to fajn vyhrát štafety Wink
Mapa sobotních štafet

V neděli se prohodilo složení štafety a rozbíhala Raduš. Přiběhla první s náskokem. Lenka na druhém úseku bojovala, ale docela ztratila. Vybíhala jsem opět 4., se ztrátou pěti minut. Bohužel jsem pokazila 4.kontrolu a závod se mi nedařilo běžet plynule. Při diváckém průběhu mě hlásili na třetím místě, ale že jsou první holky už hodně přede mnou mi bylo jasné. Po oražení 15. kontroly jsem to napálila dolů do údolí, protože jsem přehledla 16. kontrolu. Když jsem si chybu uvědomila, nevěděla jsem přesně kudy stoupám nahoru k 16., to už jsem pomalu stresovala, aby vůbec dopadlo 3.místo. Když jsem konečně našla 16., tak jsem zahlédla i Ivču a Šárku, to mě překvapilo. Seběhnout dolů do údolí jsem už měla natrénované a 17. jsem našla bez problémů. V cíli už to bylo jen trochu stresu, jestli mám dobře ražení a super, zase jsme vyhrály.


Mapa nedělních štafet

Takže parádní víkend, a to nejen kvůli výsledkům. Závody byly pěkné, v různých terénech a v neděli to bylo i docela fyzicky náročné.