Stříbrná medaile
Pátek, 18 červen 2010

Díky všem, co mi drželi palce. Povedlo se mi doplnit sbírku medailí o stříbro a mám ji tak kompletní Wink - bronz MS 2006, zlato MS 2008 a 2009, stříbro ME 2010.

A ještě něco o závodech a o mistrovství Evropy celkově.

Po příletu nás v Bulharsku přivítalo celkem teplo, dusno a menší auto z půjčovny, než jsme čekali. Cesta ze Sofie do Primorska byla nekonečná. I s odevzdáním hlasovacích lístků na velvyslanectví nám trvala 7 hodin. Na recepci v Primorsku bylo docela zakouřeno a ubytovali nás v bungalovech místo domluveného hotelu. Nakonec to byla lepší volba, protože hotel se téměř rozpadal. Vůbec celé Primorsko se teprve probouzelo a chystalo na příjezd turistů, obchody teprve otevíraly a naváželo se zboží.

Modelový trénink mě malinko rozčaroval, v lese nebyly vidět významné stromy a často ani cesty. Nepříjemný pocit z modelu vyvážily slibné výsledky voleb do poslanecké sněmovny v ČR. V neděli už se začalo naostro závodit – dvoukolovým sprintem. V kvalifikaci jsem hodně chybovala, ale stejně mě zaskočilo mé umístění – poslední postupující do finále. Prostě jsem to běžela až moc na pohodu. Naštěstí jsem šla rozběh C a tudíž jsem odpoledne startovala až třetí. Finále sprintu mi sedlo, byl to trochu delší sprint hlavně v lese a na pobřeží v dunách. Zvláštní bylo, že se část závodu běžela v areálu, kde jsme bydleli. Ženská trať vedla téměř kolem našich bungalovů, mužská trať tam vedla úplně. Ve finále jsem doběhla na 6.místě.

Mapa sprintu q a sprint f

Další den při kvalifikaci longu byla znát únava z předchozích dvou závodů. Z kvalifikací longu i middlu jsem postoupila bez problémů. Jen s mapou jsem si moc nerozuměla. Nedalo se úplně spolehnout, že na postupu v lese uvidím to, co si vyberu z mapy. Před dnem volna proběhly ještě štafety. Běžela jsem prostřední, 2.úsek a dařilo se mi běžet dobře. Naše štafeta doběhla 4. a naše druhá ženská štafeta na 6.místě – škoda že se počítá jen jedna.

Po čtyřech dnech závodů byl konečně den volna. Ale abychom se moc neunavili, tak jsme jen jeli na model pro finálové závody a odpoledne na krátký výlet autem.

Finále middlu jsem nezačala šťastně – nepohlídala jsem si dostatečně seběh na první kontrolu a nemohla jsem se najít. Sebrala mě až Signe Soes startující za mnou. Pak už jsem běžela dobře a vedla jsem před Signe většinu závodu. Nesnižuji její zásluhy na medaili, prostě neměla na to běžet rychleji než já, ale když jsem já zaváhala, tak šla do vedení. Sedmým místem na middlu jsem prolomila smůlu na middlech ME Smile

Mapa middlu

V sobotu byl poslední závod a to finále klasiky. Hlavně jsem se chtěla vyhnout chybě z middlu a řekla jsem si, že začátek půjdu opravdu opatrně. Závod jsem nešla úplně čistě a nebyla jsem si jistá, jestli mám dostatečně rychlé tempo. Teprve na průběhu jsem se dozvěděla, jak moc to jdu dobře. Z druhého místa a stříbrné medaile jsem měla velkou radost. Radost byla o to větší, že všechny holky běžely na klasice výborně a bylo to tak fajn zakončení celého mistrovství.